Bir Soru Sor

Dilediğiniz herhangi bir soruyu bu sayfada bana sorabilirsiniz. Birçok dilde sorular alıyorum fakat maalesef bütün sorulara değinemiyorum. En çok okur sayısına hitap eden soruları seçmeye özen gösteriyorum. (Eğer bloğumun RSS bilgi akışına abone olursanız, eklendiği andan itibaren yeni gönderileri takip edebilirsiniz. Abone olmak için tıklayınız.

Kabaliste Sor

Ayrıca burada yöneltilen sorulardan bazılarını yeni İngilizce TV programım Kabaliste Sor’da cevaplayacağım. ABD’de ikamet edenler sorularını 1-800-540-3234 no’lu telefondan yöneltebilirler.

Günlük Dersler

Üstelik Kabala materyalleri ile çalışıyorsanız, materyallerle ilgili sorular da sorabilirsiniz ve Pazar’dan Cuma’ya İsrail saati ile (GMT+2) sabah 03.00 – 06.00’da [Ulusal Saat Farkı. Dönüştürücüsü] ve Kabbalah TV de canlı olarak yayınlanan, İsrail Bney Baruh Öğrenim Merkezi’nde verdiğim günlük Kabala derslerinde de sorularınıza anında cevap alabilirsiniz.

Sorularınız aşağıda açık duran “Yorum Penceresin”den de bana yazabilirsiniz.
Last Questions

 1. Sizin yaşam görüşünüzde lgbti bireyler nasıl bir konumdadır? Olması gerektiği gibi heteroseksüel bireyler gibi evlilikten,evlat edinmeye kadar istisnasız her konuda eşit mi olmalıdır?

 2. Harfleri nasıl ne şekilde ve hangi harfleri kullanacağım.okuması için özel sesler çıkartmak mı gerekiyor? lütfen.Teşekkür ederim.

 3. Neden bazı insanlar doğuştan hastalıklı doğar?

 4. Hazzın tarifini tam anlayamadım ..Aşağıdaki parağrafı biraz daha acmamız mümkün mü …rica etsem..
  saygılar

  Kendimi hazla doldurmayı denedim ama başaramadım çünkü haz “artı”’dır ve ben “eksi”’yim. Haz almaya kalkıştığımda sadece “kısa devre”’ye benzer geçici bir haz duyarım: beni tekrar boş bırakmak üzere kısa bir süreliğine aydınlatır ama şimdi boşluk hissiyatı iki kat fazladır. İki katına çıktı çünkü hevesle aradığım haz, önceden hissettiğim boşluğun üzerine bir boşluk hissiyatı daha oluşturarak gitti. Sonuç itibariyle her zaman iki katı zarardayım. Sonuç olarak boş egoizmimiz çoğalaraktan nesilden nesle dünyamızda gelişiyoruz.

 5. Faruk bey eğitim merkezi derslerimize arzularsanız katılabilirsiniz bu konular derin bir şekilde anlatılmaktadır. http://www.kabala.info.tr sitesinden bilgi alabilirsiniz.

 6. İslam ve Hristiyanlık dininde Bu Aydın ve Kusursuz Öğretiye Deccal’İn ilmi diyorlar .
  Ben bu Konudan oldukça sinir oluyorum nasıl Savunacağım

 7. Savunmamıza gerek yok. Bizler çalıştıkça tüm dünyada bilinçleşecektir. İnsanlarla münakaşa etmeye gerek yok. Kişi kendi gelişimi üzerinde çalışmalı diğerleri hazır oldukça geleceklerdir.

 8. Yaratanın Işığını kendi egomuz için kullanırsak Kendi hazzımız için bunun bize Dez avantajı olurmu ?

 9. Kişi egoistçe çalışarak başlar her zaman ama zaman ilerledikçe kendi iyiliği için olanın ihsan etmek olduğunu görür ve doğal olarak egoizminden kendisi isteyerek vaz geçer.

 10. slm…açıkça söyleyeceğim ben mistik güçler istiyorum….varlıklara hükmetmek—düşünce okumak vb vb

 11. Eğitim merkezi derslerine katılarak Kabala çalışmaya başlayabilir ve hayatın işleyişini öğrenebilir ve dolayısıyla da doğru şekilde doğanın kanunlarını kullanmayı öğrenebilirsiniz.

 12. Kabala’ya göre kader var mıdır? Eğer varsa nasıldır?