Üst Dünyanın Dualitesi

Soru: Yaradan’ın büyüklüğünün, en küçük derecesini bile kişisel bir edinim olarak gizlemek istediğimde, arzum ile grubun arzusunu nasıl birleştirebilirim? Paylaşmak benim için çok kişiseldir.

Cevap: İlerlemenin en iyi yolu tüm arzularınızı, sahip olduğunuz her şeyi bırakmak, sadece ondan güç almak, gruba girmek ve grup vasıtasıyla Yaradan’a dönmeye çalışmaktır. Sanki siz bir yetişkinmişsiniz ve onlar küçük çocuklarmış gibi, dostların tüm özlemlerini gruptan alın.

Onlardan toplamanız gereken ve sonra Yaradan’a, onları koruması, yükseltmesi, doğru düşünmeye yönlendirmesi için ki böylelikle Kli (kap) – Yaradan’ın ifşa edileceği bir yer- oluşturmak için nasıl birbirlerine bağlanmaları gerektiğini, ortak bir bağda nasıl yükselmeleri gerektiğini hissetmeleri için, yakarmanız gereken şey budur. Bunların hepsi, O’na memnuniyet vermek için olmalı ve aynı zamanda O’na haz vererek de siz memnun olmalısınız.

Her zaman iki düzeyde hareket ederiz: egoizm ve Yaradan’ı memnun etmek için egonun üzerinde bağ kurma, birleşme ve mutluluk. Bu iki düzey üzerinde net bir şekilde çalışmalıyız.

Daha sonra, ışığın hem parçacık hem de dalga kuramının çalıştığı, üst dünyanın dualitesine nasıl çıktığınızı hissedeceksiniz. Yani ışık, içinden geçen elektronları gözlemleyip gözlemlemediğinize bağlı olarak, dalgalar veya parçacıklar olarak algılanır.

Realitede, manevi dünyadaki her şeyin bir olduğunu göreceksiniz. Sadece egoizmimiz onu farklı seviyelere böler. Bu nedenle, her seviyede farklı görüşler, arzular, kombinasyonlar, dünyamızı ortadan kaldıran her şeyi elde ederiz; ama bu kesin olarak demektir ki bir sonraki, daha yüksek seviyede mükemmelliği algılayacağız.

The Duality Of The Upper World

 

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed