Kabala İpuçları – 9/2/18

Soru: İçimde ve dışımda birçok gücün işlediğini hissedersem; bu “O’ndan başkası yok” (Deuteronomi 4:35) ifadesine nasıl uyar?

Cevap: Yaradan, tek bir kuvvet alanında birleşmiş muazzam büyük bir güçtür. Ancak bu O’dur: Herkesi tek bir koşula getirmek için bir arzu, bir amaç ve birbirine bağlı birçok güçtür. Bu nedenle, bizler birçok güç, düşünce ve çeşitli türden arzulardan etkileniriz.

Soru: Benim, onun eşsizliğini kabul etmem ya da etmemem, doğa kanunları için nasıl bir fark yaratır?

Cevap: Gerçek şu ki, Yaradan’ın düşüncesi, bütün yarattıklarını O’nunla tam bir bağa getirmek, O’nunla aynı evrensel ve bütüncül varoluş seviyesine ulaşmaktır.

Soru: Hollywood’dan temsilciler size gelip Yaradan hakkında bir film yapmayı teklif etselerdi, ne tür bir tasvir gösterirdiniz?

Cevap: Bir kuvvetler ağı gösterirdim: ne kadar çok yönlü ve çok boyutlu olduklarını. Yaradan hakkında konuşmak, yavaş yavaş her insana O’nun hakkında farkındalık getirmek mümkün ve gereklidir.

Soru: Yaradan hangi koşullarda benimle olan bağı kesebilir ve her şeyi O’nun yönettiği bilincini ortadan kaldırabilir?

Cevap: Bu olsa bile, bunu da Yaradan’ın yaptığını kabul etmelisiniz. Asıl mesele, bunun O’ndan geldiğini anlamak. Her şey bundan başlar.

Soru: Eğer onlar benim değilse, düşüncelerim için neden ceza alırım?

Cevap: Dünyada ceza yoktur! Ödül de yoktur. Kişiye Yaradan’ın tekliğinin ifşasına nasıl geleceği öğretildiğinde, sadece öğrenme vardır, çünkü bizim gelişimimizin tek amacı budur.

Soru: Yaradan’ın tasvirine ve benzemeye göre yaratıldığımız söylenir. “Tasvir” ve “benzemek” ne demektir?

Cevap: Bu bizim dünyamızdaki bir insanla ilgili değildir, sadece Adem’in yaratılışıyla , yani Yaradan’a tamamen benzeyen ve O’nun tasvirine ve benzerliğine göre var olan bir sistemle ilgilidir.

Soru: Eğer Yaradan bana her türlü düşünceyi göndererek beni yönetmekteyse, o zaman O’nun tarafından gönderilen bu düşüncelerin bana getirdiği eylemlerin sonuçlarının sorumluluğunu da üstlenir mi?

Cevap: O’nun için endişelenmeyin; O, kendisiyle ilgili bile her şeyin sorumluluğunu üstlenebilir.

Not: Bazı insanlar, bahsettiğiniz Yaradan’ın çok güvenilir olmadığına inanmaktadır. Ve diğerleri, O’na dua edersek bize yardım edeceğini söylemekteler.

Benim Yorumum: Ama O, yardım etmeden önce, onların üzerine sorunlar ve problemler yığını gönderir ve görünüşe göre, O, bundan sonra yardım eder. İyi bir Yaradan’ları var, ancak O biraz tutarsız.

Blitz Of Kabbalah Tips – 9/2/18

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed

Önceki yazı: