Olgunlaşmış İnsanlığın İlk Nesli

Michael_LaitmanKabala kitapları, bu dünyanın terimleriyle, manevi kökleri arasındaki ilişkiyi anlatan dalların dilinde yazılmışlardır. Bu yüzden, kelimeler ve hikayeler ile doldudur ki bunlar ilmin içinden olmayan kişilerin, farklı peri masalları hayal etmelerine neden olabilir. Birçok ulus, Kabala Bilgeliği’nden belli miktarlarda bilgileri kullanmışlar ve tüm felsefe ve bilimlerini bunun üzerine kurmuşlardır.

Günümüzde dahi, sadece izlemiş oldukları filmeler ya da hakkında okudukları kitaplarla,  Kabala Bilgeliği’nin ne ile ilgili olduğunu bildiğine inanan insanlar vardır. Fakat, gerçekte, bunlar kişinin aklını çok daha fazla karıştırırlar.

Örnek olarak, kısa zaman önce, televizyonda Kabala ile ilgili bir belgesel serisi vardı. Bu belgeseli izledikten sonra, açık ve net olan tek bir şey vardı ki, o da insanların Kabala’nın gerçekten ne olduğu hakkında fikirleri olmamasıydı.  Bu belgeselde gösterdikleri gibi, kadınların dans etmeleri, diet yapmaları, törensel giyinmeleri, kartlar v.b gibi konular ile hiçbir ilgisi yoktur. İnsanlar, “Kabala” ismini, Kabala ile hiç bir şekilde ilgisi olmayan konuları tarif etmek için kullanıyorlar.

Bu yüzden, günümüzde Kabala Bilgeliği’nin ne olduğu hakkında çok daha fazla kafa karışıklığı vardır. Bizim neslimiz, Kabala kitapları ile ilgilenmelerine izin verilen ilk nesildir ki bu sayede herkes onlardan öğrenebilir.

Artık, bir Kabalistin tüm bilgilerini, o da diğerlerine aktarsın diye, bir öğrenci arayışına girmesine gerek yoktur. Günümüzde, artık sokaklara çıkıp, bu bilgileri aktarmak için, onu öğrenmek isteyen ve aynı zamanda bu bilgileri aktarmaya devam etmek isteyen herkesi Kabala Bilgeliği’ni çalışmaya davet edebilirsiniz. Tüm neslimiz, Kabala Bilgeliğini doğru bir şekilde kullanarak bir sonraki seviyeye, üst dünyaya yükselebilecekleri, seviyeye yükseldi.

“Yeni Bir Yaşam” programından 18/12/2014

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed