Yanlış Bilgilere Karşı Koruyucu Kabuk

Yorum: Medyada şu anda, bir aşırı uçtan diğerine giden bir eğilim var. Bazı medya sürekli olarak olumsuz olayları ele alır. Diğerleri bu olayları geçiştirmeye çalışır ve yalnızca iyi haberleri göstermek isterler; kötü haber yok gibi görünür. Görünüşe göre insanlık artık ne yapacağını bilmiyor.

Cevabım: Önemli olan şu ki, eski filmler ve iyi haberler insanları sakinleştirir. Yararı yoksa neden tüm kötü şeyleri görmek istesinler ki? Kabuğumda, sözde sabun köpüğünde, her türden pembe dizilerle yaşamayı ve iyi hissetmeyi tercih ederim.

Bir düşünün, hayat akıp gidiyor, ben de onu hoş bir şekilde geçireceğim. Neden kötü haberleri dinleyip cinayetler ve sürekli çete kavgaları veya mahkeme salonu kavgaları hakkındaki bu korkunç filmleri izlemeliyim?

İnsan, sonunda ondan bıkmaya başlar, bu dünya ile temas kurmak istemez ve kendi dünyasına çekilir. Bu yüzden sürekli etrafımızda bir tür koruyucu kabuk inşa ediyoruz.

Bunun kesinlikle doğru olduğuna inanıyorum. Sonuçta, aldığımız bilgiler kusurlu ve önyargılı. Bazıları, reytinglerini yükseltmek için onları sansasyonelleştirmektedir. Bu nedenle, konuları çarpıcı görünecek şekilde saptırır, her şeyi dünyanın sonu gibi gösteren manşetlere sahip makaleler yayınlarlar. Bakıyorsunuz ve içinde hiçbir şey yok, hatta yazıları bile vasat.

Soru: Bu içsel boşluk nereden geliyor?

Cevap: Bundan biraz para kazanmak için, herkesin öne çıkması gerekiyor. Olan şey budur. Tabii ki sonunda boşluk var.

Bu nedenle bunu yapmayı reddedenler haklıdır. Gerçeği reddetmiyorlar, tüm bu muhabirler ve yapımcılar tarafından oynanmakta olan yalanları reddeiyorlar ve onlar için daha hoş ve daha iyi olana giriyorlar. Onları tamamen anlıyorum.

Ama hayat sakinleşmelerine izin vermeyecek çünkü sorunun çözümü bu değil.

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed