Büyük Değişim Zamanı

Karantinaya alınan işletmelerin yarısı artık toparlanamayacak. Eğer iş kolu; insanların alışkın olduğu basit, geleneksel yiyeceklerle ilgiliyse, kesinlikle kalacaktır. Fakat fazla ve gereksiz olanların hepsi yok olacaktır.

Bütün bunlar uygulamada çok yakında belli olacak. İş sahipleri, işyerlerini açmak için geri döndüklerinde, toplumun şu anda neye ihtiyacı olduğu ve neye artık ihtiyaç duyulmadığı belli olacaktır.

Ve yarın daha azına, yarından sonraki gün daha da azına ihtiyacımız olacak çünkü virüs yok olmayacak ve kısıtlamalar sürecektir. Virüs mutasyona uğrayacak ve farklı şekillerde geri dönecek ve böylece bir çare olarak görünen bu virüs, bizi ıslah edecek ve doğru yönde yönlendirecektir. Yaradan’ın darbesinin iyileştirdiği söylenir.

Harika bir zamanda yaşıyoruz. Şimdi insanlığa, yeni bir form alması için yardımcı olacak kimse, böylece ruhunu inşa edecek, Yaradan’ın yardımcısı olacaktır.

Dünyayı değiştirmek, Yaradan için hiç sorun değildir. O, anında kapatabilir: şalter kapanacak ve bizler yok olacağız. Ölmeyeceğiz ama ortadan kaybolacağız – bir yaratılış vardı ve şimdi yok.  Sonuçta, yaratılışın tamamı üst ışığın bir sonucudur. Ancak yaratılış programı, rızamız ve arzumuzla ve kendi isteğimizle, Yaradan’ın amaçladığı, yaratılanların O’na benzer olmasını sağlamaktır. Üst ışık sadece bu yönde çalışır.

Değişim ihtiyacı, aşağıdan, insan aklından ve duygularından gelmelidir, böylece insan değişmeye ve tüm yaratılış üzerinde çalışmaya başlar. İnsan, egoizmini indirgemeyi ve başkaları uğruna ve yaratılışın genel gücü için harekete etmeyi istemelidir. İnsan buna gelmek zorundadır; bu, gelişme olarak adlandırılır. Yaradan bizi sınırlamak istemez. O bize öğretir, O bizi iyileştirir.

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed