Adam Doğanın Bir Ürünüdür

Soru: Dünyanın eski haline dönmeyeceğine ilişkin bir görüş var. Önceki boyutlarda ki gibi turizm olmayacak. Moda, sanat ve sporda da değişim muhtemeldir. Tıbbi kontroller nedeniyle ülkeler arasında gidiş gelişin çok zor olacağı söyleniyor.  Kişi sağlıklı olduğunu kanıtlamak zorunda kalacak ve ancak o zaman bir ülkeye girmesine izin verilecek. Doğal olarak sağlık bilgisi herkese açık olacaktır. Ancak bizler egoist bir topluluk olduğumuzdan dolayı, bu iyiliksever olmayan amaçlar için kullanılabilir.

Gelişmiş ülkelerin, üçüncü dünya ülkelerinden birinin bazı yöneticileri hakkında bilgi sahibi olacağını düşünün: onun tüm hastalıkları, zihinsel bozuklukları, cinsel deneyimleri, vb. Doğal olarak, böyle bir kişi seçime hazırlanıyor olsa, onun üzerinde ne gibi etkileri olacağını hayal edebiliyor musunuz?  Savaşa gerek yok. Bir yöneticinin etkilenmesinin olası yollarını anlayabilirsiniz.  Bütün bunlar insanlığı bir sonraki gelişim aşamasına mı götürüyor?

Cevap: Her şeyden önce, bir sonraki aşamadan bahsediyorsak, o zaman farklı olacaktır, o yıkımın değil, gelişimin bir aşaması olacaktır. İkincisi, kişinin bir şeyden korkması veya utanması gerektiğini düşünmüyorum.

Hepimiz doğanın ürünleriyiz.  Ve doğa tarafından bizlere verilmiş belirli eğilimlere sahipsek, onları özellikle gizlememeliyiz. Sadece bizim toplumumuzda her şey çok abartılıdır. Benim için kim ve ne olduğunuz ne farkı eder ki?  Kendinizi nasıl memnun ettiğiniz, ne yediğiniz ve hangi filmleri izlediğiniz kendi işiniz.

Bu durumu, insan toplumunun belirli bir azgelişmişliği olarak görüyorum. Neden böyle şeyleri dikkate almalıyız ki?  Bu tamamen kişisel ve insani bir durumdur.

Her birimiz ana-baba ocağından getirdiğimiz birçok farklı alışkanlığa sahibiz.  Sonuçta, yiyeceklerde tam olarak neyi sevdiğinizi herkesle paylaşmazsınız. Biri kurbağaları, diğeri eti tercih eder, üçüncüsü süt ürünlerini veya sadece sebzeleri sever.

Soru: Peki, niteliklerimizde çok fazla çeşitlilik olması gerçeği ile ilgili herhangi bir sorun görüyor musunuz?

Cevap: Kişinin manevi gelişimine dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.  Hayvansal bedeninin nereye çekildiği önemli değildir. O, doğa tarafından yaratılmıştır ve değiştirmek söz konusu değildir. Bu nedenle kişi, bunun üzerinde olmalıdır; fiziksel bedeni sonsuz ruhtan ayırmalı ve sadece ona yönelmelidir. Hayvani bedene ihtiyaç duyduğu şeyi verin, daha fazlasını değil.

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed