İnsanlar Değişiyor

Soru: Bugün, durumu anlayabilmek için büyük bir dayanışma ve karşılıklı garanti gerekmektedir çünkü insanlar Koronavirüsü birbirlerine bulaştırmaktadır. Dahası, hiçbir semptomları olmadığı için, bunu yaptıklarını bile bilmiyor olabilirler.

Böyle bir dayanışmaya nasıl ulaşabiliriz? Hükümet bunu bizden talep ediyor ama hepimiz farklıyız, herkesin kendi kuralları var.

Cevap: Bugün toplum içinde daha önce fark etmediğimiz çok ilginç olaylar ortaya çıkıyor. Birbirimizden uzak durmamız, hapşırmamamız, öksürmememiz, konuşmamamız ve birbirimizden iki metre mesafede yaklaşmamamız gerektiğini biliyoruz. İnsanların kendi boş alanlarının olduğunu anlıyoruz ve evlerimizde, odalarımızda ayrı yaşamalıyız.

Tüm bu koşullar, temelde, dünyamız için çok mantıklı değil ve çok doğal değildir çünkü metroda, tramvaylarda, otobüslerde sürekli sıkışıp itilmeye, sokaklarda vb. yerlerde karışmaya alışkınız.

Ve bugün, eğer bir kişi benden birkaç metre uzakta hapşırırsa, derhal korkuya kapılmaktayım. Genel olarak, insanların durumunun nasıl değiştiğini görüyoruz ve bu durum kimse ya da hiçbir şey tarafından dayatılmadı. Peki, bu virüsü alırsanız ne olur? Temelde endişelenecek bir şey yoktur. İnsanlar bundan ölüyorlar mı? Evet. Ama sıradan gripten de ölüyorlar.

Anlaşılan o ki bu koşula, tamamen farklı bir tutum ortaya çıktı ve sanki bizim koşulumuz dünyamızdaki herhangi bir olgu tarafından dikte edilmemiş gibi. Sadece insanlar farklılaştı. Bunu bir kimyasal savaş durumundaymışız gibi algılıyorlar.

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed