Koronavirüs Realiteyi Değiştiriyor, Bölüm 2

“Kötüyü dağıtın; onlar için ve dünya için daha iyidir”

Yorum: Birçok hükümetin Koronavirüse karşı aldığı önlemler, kelimenin tam anlamıyla insanların hayatlarını felç etti.

Cevabım: Hükümetler vatandaşları için çok korkuyorlar.  Onların, nüfusun sağlığından ve ekonomiden sorumlu olduklarını anlamalıyız.  Ve ekonomiler tamamen ilişkilerimize ve uluslararası ticarete bağlıdır.  Bu hükümetler için büyük bir baş ağrısıdır.  Tüm bağları kesmeye bile karar verdilerse,  bu başka seçeneklerinin olmadığı anlamına gelir.

Örneğin, geçen gün ABD Başkanı Trump,  Amerika Birleşik Devletleri’nden Avrupa’ya tüm uçuşları iptal ettiğini açıkladı.  Bunun ABD havacılık endüstrisi için ne anlama geldiğini anlıyor musunuz?  Elbette, özellikle yaklaşmakta olan bir seçim olduğu için buna dikkat ediyor.

Muhtemelen o, abartmadığımı doğrulayan verilere sahip.  Daha hoşgörülü bir karar vermek isterdi ama açıkça uçuşları durdurmak zorunda olduğu bilgisine sahip.

Yorum: Yaşadığım ülkede de aynı şey oluyor.  İsrail tamamen tecrit edilmiş durumda.  Ülkeyi terk edemezsiniz.  Sadece bu gerçeğin,  dört milyar şekelinin kaybına neden olduğunu duydum, geri kalandan bahsetmiyorum bile.

Cevabım: Bazı insanlar bunun bir abartı olduğunu düşünüyor.  Bence bu durum hafife alındı.

Soru: Virüsle savaşmanın tek yolunun izolasyonla olduğu ortaya çıktı.  Ancak bu, bizi sürekli olarak bir araya getirmeye, entegre olmaya iten doğa yasalarının eğilimine aykırıdır.  Bunu nasıl açıklayabilirsin?

Cevap: Çok basittir.  Eski bir Kabalistik kaynakta yazılmıştır, “Kötüyü dağıtın;  onlar için ve dünya için daha iyi. ”  Ya da tam tersi  “Doğruları toplayın;  onlar için ve dünya için daha iyi. ”

Soru:  Bizim günahımız nedir?

Cevap: Gerçekten doğru bir şekilde bağ kurmamamızdır. Bağımızda birbirimizin iyiliğini istemiyoruz, bu sebepten dolayı, buna gerçek bir birlik diyemeyiz. Bu yalnızca diğerleri pahasına fayda sağlama arzusu olarak adlandırılabilir.

Bu nedenle, gelişimimizde, doğa bu tür birleşme, ticaret ve benzeri girişimleri olumlu, doğru ve bizim için belirlediği daha birleşik bir duruma götürme girişimlerini kabul edemez. Böyle bir bağlantının bize ve tüm evrene zarar verdiğini düşünür. Bu nedenle, bize virüsler ve hoş olmayan aşırılıklar şeklinde zor bir zaman verir. Bu darbeler, birbirimize karşı tutumumuzu değiştirene kadar devam edecektir.

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed