Sevginin Tüm Kıvılcımlarını Toplayın

Baal HaSulam, Mektup 13: Bu sana dost sevgisinde çalışma ricamı ihmal ettiğin için oldu, sana her şekilde açıkladığım gibi bu çare tüm hatalarını düzeltmen için yeterlidir. Ve eğer cennete yükselemezsen o zaman sana yeryüzü için çalışma veririm. Neden bu çalışmaya ekleme yapmıyorsun?

Kişi sürekli olarak Yaradan’a yönelemez ve duygularının ve düşüncelerinin temeli olarak sürekli olarak O’na doğru, çaba gösteremez. Ancak, dostlar sizi bu seviyeye yükseltebilir ve o zaman Yaradan’dan ayrılmamak için, büyük çaba sarf etmeniz ve aşırı içsel gerginliğe sahip olmanız gerekmeyecektir çünkü grup sizi destekliyor olacaktır.

Ancak, ilkönce bunu bir süre kendi başımıza yapmaya çalışmalıyız. Daha sonra kişi, grubun yardımıyla kolayca ve hatta çaba sarf etmeden bu sorunu çözebileceğini fark edecektir: grup sizin için çalışacak ve siz de grup için. Bu çok daha kolaydır.

Baal HaSulam, Mektup 13: İçindeki büyük şifaya rağmen bilmelisin ki, gruptaki herkesin içinde kutsallığın pek çok kıvılcımı var. Tüm kutsallık kıvılcımlarını kardeşler olarak sevgi ve dostlukla bir yere topladığınızda, bir süre için kesinlikle yaşamın ışığından kutsallığın çok yüksek bir seviyesini edinirsiniz, ben bundan tüm dostlara mektuplarımda bahsetmiştim.

Kutsallık, dostlar arasında ortaya çıkan ihsan, sevgi ve karşılıklılıktır çünkü bu manevi bir niteliktir.

Collect All The Sparks Of Love

 

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed

Önceki yazı:

Sonraki yazı: