Kabala İpuçları 5/13/18, Bölüm 1

Soru: Bir kişide maneviyat arzusunun ortaya çıkması, bir şans meselesi midir? Kişinin ne zaman uyanacağına Yaradan mı karar verir?

Cevap: Evet, bu Yaradan’a bağlıdır. Kesinlikle bu bir kişi için bir şans meselesidir, bir piyangodur. Bir insanı etkileyen Üst Işık, onun içinde bu arzunun ortaya çıkmasını belirleyen şeydir.

Soru: Eğer arzularım daha yüksek seviyede ise, konuşan seviyesinde, dünyada manevi fenomenleri görmeye mi başlayacağım?

Cevap: Sadece manevi fenomenleri görmeyeceksiniz, aynı zamanda sistemi, sizi ve dünyamızı etkileyen kuvvetler ağını da hissedeceksiniz. Ağın etkisinin sonuçlarını görmeye başlayacaksınız ve bu kuvvetler ağı ile karşılıklı bağ halinde olduğunuzda, geleceği belirleyebileceksiniz.

Soru: Kabala bilgeliğini öğrenmeye başlayan herkesin kendini bir öğretmen olmaya hazırlaması gerektiğini düşünüyor musunuz?

Cevap: Eğer Yaradan, kişiyi geliştirmeye başlarsa, bu kaçınılmazdır. “On Sefirot’un Çalışılmasına Giriş” başlıklı makalede de belirtildiği gibi: “Yaradan, kişinin elini iyi bir kısmetin üzerine koyar,” yani onu, kişinin gelişebileceği bir topluma getirdiği anlamına gelir ve ona şöyle der: ‘‘Bu kısmet senin için.”

Soru: Yaradan’a yaklaşmak hoş mu, tehlikeli mi, yoksa her ikisi de mi?

Cevap: Yaradan’a yaklaşmak tehlikeli olamaz, çünkü çok kesin yasalar vardır. Yaradan’a yalnızca ıslahınızın derecesine göre yaklaşırsınız. Kişisel ıslahınız, O’na yaklaşmayı belirler.

Soru: Kabala bilgeliğinde realite nasıl adlandırılır?

Cevap: Kabala bilgeliğinde, realite, içimde çalışmakta olan arzu ve onu belirleyen Işık olarak adlandırılır. Yaratılan varlıkta sadece bu iki element vardır ve biz onların arasındaki bağlantının kalitesini ve yoğunluğunu ayarlayabiliriz.

Soru: İhsan etme arzusu, alma arzusu içinde nasıl var olabilir?

Cevap: Öyle bir şey yoktur. Alma arzusu yoktan var olan bir şey gibi ortaya çıkar. Bu yaratılan tek şeydir. Diğer her şey bundan türetilmiştir.

Blitz Of Kabbalah Tips – 5/13/18, Part 1

Üzgünüm, bu öge için yorum yapma kapatılmış.

"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed