Yeni Hayat #622 – Yeni Bir Sene

Özet

Bizler niçin yenilenme konusunda heyecanlanıyoruz ? Çünkü bizler insanız, durağan, bitkisel veya hayvansal değiliz. Bizler her zaman gelişme seviyesi içindeyiz.

Bu ifade, ”yeni sene” hemen umudu arttırır. Fakat yüzeysel olarak vaziyetler bu sene çok iyi değil. Benim kişisel beklentilerime göre, bu sene insanlar yaşamlarını daha iyiye doğru değiştirme arzusundalar ve Kabala Bilgeliği’ni dinleme eğiliminde olacaklardır.

Bugün yenilenmeyi getirebilecek şey, hayatın özünü keşfetmektir; bu da muhteşem bir dünyaya doğru açılan kapıya ilişkin seviyedir. Bu iyi dünyanın içerisinde her şey farklı şekilde, her zaman ileriye doğru, iyi olana ve hatta daha da iyisine doğru işler. Çocukluğumuzda olduğu gibi,her bir günün haz ve sevinç ile dolu olduğu zamandaki gibi, eğlenceli şekilde.

Bugün yaşam çok yorucudur. Bazen bizler bir nefes alırız, fakat günden güne anlamsız, yorucu bir yarışın içinde koşarız. Birçok insan artık çocuk sahibi olmak istemiyor. Onları nasıl bir dünyanın içine getirebileceğiz ?

Değişimler bizler için gerilimli olur. Çünkü onlar bizlerden uyumu, yeni bir duruma doğru kendimizin ayak uydurmasını gerektirir. Bizim yukarıda bahsetmiş olduğumuz gelecek dünyasında, yenilikler hoş olabilecek, çünkü onlar çaba harcamayı gerektirmeyecektir. Yeni bir dünyaya açılan kapı olanağı yalnızca bizim yeni bir hayat yaşayacağımıza dair mutabakatımıza bağlıdır. Bu yeni hayata ilişkin temel koşul ise, diğerleri ile bağ içinde yaşamak, tek bir aile haline dönüşmektir.

Bu bizim bencilce doğamızın karşıtıdır. Böylece bizler, bağa dair içimizde bir arzuyu geliştirecek bir metodu ediniriz. Değişim korkusunun üstesinden gelebilmek hususunda yardımcı olabilecek şey, bu şekilde devam edebilmenin artık imkansız olduğuna ilişkin yapılabilecek sosyal bir anlaşmadır.
[166395]

KabTV’den “Yeni Hayat Serisi #622 – Yeni Bir Sene,” 08.09.2015

Tartışma | Share Feedback | Ask a question
"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed

Önceki yazı: