Çalışmamız İçin İkinci Bir Rüzgar Geliştirmek

thumbs_laitman_546_03Gelişimimiz ve çalışmamızın kalitesi için gerekli olan yakıt konusunda endişe duymalı ve sadece çalışmanın miktarının peşinden koşmamalıyız. Aksi takdirde, bu bizleri büyük bir düşüşe sürükleyecek. Hep birlikte oturup, insanlara yaklaşmak için bir metot üstünde düşünmeliyiz. Genel halk ile ciddi bir şekilde ilgilenmeye başladığınız anda, ikinci bir rüzgarı da yakalamış olacaksınız. Şimdi, uzun bir koşudan sonra yorgun düştünüz. Her ne kadar çok büyük bir başarı göstermiş olsanız da, bu artık sizleri heyecanlandırmıyor ve sizlere eskiden sahip olduğunuz gibi aynı enerjiyi vermiyor. Başarılı olmaya alıştınız ve bunun hakkında sizin için yeni bir şey yok. Herşey bir sona geldi ve siz de bundan yorulmaya, hasta olmaya başladınız.    

Bu tıpkı Or Yaşar‘ın (Direk Işık) dört safhası gibidir. Neden ilk safha sonsuza kadar devam edemez? Bunun nedeni, (Alef-Lamed-Peh) bittikten sonra, ikinci safha (Bet-Yud-Taf) başlar. Bu da bittikten sonra, üçüncü safha başlar.

Işık, arzuyu etkiler ve sürekli olarak değiştirir. En sonunda, kalitesel olarak almadan, ihsan etmeye; Hohma’dan Bina’ya  yeni bir hale gelir. Yani, çalışmamızda da aynı şey meydana gelecektir. Aynı oyunu hayatımızın sonuna kadar oynamamız mümkün değildir.

İnsanlar âşık olduklarında, birbirlerini yaşamlarının sonuna kadar seveceklerine dair yemin ederler, ancak âşkın biz ölmeden evvel zayıflayacağı açıktır, çünkü bizler çok hızlı gelişiyoruz. Günümüzde,  gelişim çok çabuk gerçekleşiyor, birçok kişi yaşamlarında birçok kez evlenip boşanıyorlar.

Bu şu anlama gelmektedir: Her safha tamamlanacaktır ve bizler de bunun olmasını beklememeliyiz. Zaten, önceden, şunu anlamalıyız ki, her ne kadar bizim dağıtım çalışmalarımız verimli, doğru ve iyi olsa da ve bunun önemini de azaltamayız, yine de buna ilaveler, eklemeler ister. Çalışmanın hakkında düşünmek bize bağlıdır çünkü her yeni seviye kalitenin geliştirilmesi ile edinilir.

Bu şu anlama gelmektedir, insanlarla olan bağımızın daha kaliteli olması gereklidir.  Bir sonraki seviye tam olarak bir önceki ile aynıdır fakat daha büyük bir seviyedeki bağlantı ile. Zaten bağlantıya geçmiş olduğumuz kişiler ile tekrar buluşmamız gereklidir ve onlara düzeltmenin metodunu öğretmeye başlamamız gereklidir. Onlara açıklayıcı materyaller göndermemiz, onlarla çalıştaylar ve birlik faaliyetleri yapacağımız geceler tertip etmemiz ve aynı zamanda ilgilerini sürekli kılmak için televizyon kanalları ve internet vasıtası ile onlara öğretmemiz gereklidir. Tıpkı onları okula kaydettik ve şimdi sırada birinci sınıfa başlamak bize bağlıdır.

Sonuç olarak, bizler insanları, Yaradan ile birleştiren bir kanal haline geleceğiz. Bizler, henüz bu kanal değiliz, daha doğrusu sadece ilk temas noktasına ulaşmış durumdayız.

Tartışma | Share Feedback | Ask a question
"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed

Önceki yazı:

Sonraki yazı: