Bir Gemideki Tayfalar Gibiyiz

Türkiyenin batısında yer alan kömür ocağında meydana gelen patlaması sonrası yaşanan afetden dolayı Türk halkının acısını paylaşıyor yaşadıkları ızdırabı hissediyoruz. Yakınlarını kaybeden tüm ailelere taziyelerimizi iletiyoruz.

Bizler eminiz ki bu eski halk bu zor durumun üstesinden gelecektir. Ve bu sadece karşılıklı destek ve bir diğerini sevmekle olacaktır. Tüm insanlık olarak bir gemideki tayfalar gibiyiz ve bu yüzden tek bir insanı bile yargılayamayız bilakis herkesi kucaklayıp onlara birliğin erdemliliğini öğretmeliyiz ki bu erdemlilik tüm insanlığı ıslaha getirsin.

Afet sonrası meydana gelen protestolar halkın içinde oluşan derin ayrılıkları gösteriyor. İçten hissedilen bu arzu aslında daha içsel bir fenomeni işaret ediyor. Bu arzu kişilerin topluma daha bağlı olma isteğini gösteriyor. Ve bu arzu sesini duyurmak, kendisiyle kaygılanılmasını ve korunması istiyor. Yani tek bir aile gibi karşılıklı sorumluluğu hissetmeliyiz.

Karşılıklı sorumluluk bizleri birbirimize bağlamalıdır ve bu bağda diğerlerinide hesaba katmalıyız. Sanki tüm yaratılanlar benim ailem gibi olmalıdır. Buna inanmak gerçekten çok zor ama bu duruma gelmek zorundayız. İçsel gelişmemizde bunu hissetmeliyiz. Tüm insanlar öyle bir his içinde olmalıdır ki tüm dünyayı kendi içinde hissetmelidir. Tüm dünya tek bir aile gibi davranırsak herkes bu ahengin bir parçası olur. Ya Doğa bizi bu duruma darbelerle götürür ya da bu koşulu anlayarak bu duruma kendimize değiştirerek getirebiliriz.

2 Yorumlar

  1. Hitler benzeri bir başkanımız var malesef( bu benzetme bana ait değil, ilk olarak Almanyada yaşayan bir doktor bu saptamayı yaptı) öyle uygulamalar, açıklamalar yapıyor ki onu anlamak, sevmek ve kucaklamak bir yana onunla aynı aileden, aynı bütünden geldiğimizi bile düşünmek çok zor. O nun farklı bir ruh olduğunu, bize kötülüğü gösteren ama bizden olmayan bir ruh olduğunu düşünmek belki daha kolay. insanlar ölürken bunu yaptıranı nasıl sevebiliriz? ya da içimizdeki yükselen büyük acı manevi çalışmamızda bizi olumsuzluğa mı iter?

  2. Merhaba, Tüm yaratılanlar, yaratılış sadece Yaradan’ın yönetimiyle idare edili. Dolayısıyla dünyanın gidişatında politikacıların hiç bir etkisi yoktur. Dünya onlar vasıtasıyla kötülüğü ifşa etmeye yakınlaşırlar ve bu şekilde insanoğlu olumsuzluklardan, ıstıraplardan ve sorgulardan hayatın manasını sormaya yakınlaşır.
    En doğrusu konuları temelden alarak ilerlemek olacaktır.
    Kabala ilminin temellerini öğrenmek için, arzularsanız Eğitim Merkezi ücretsizdir ve kayıt olmak isterseniz bu linkten olabilirsiniz: https://kabacademy.eu/tr/signup/
    Ayrıca YouTube kanalından da dersleri dinleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCl1XVFSBhbeOULvFKDv4htg?view_as=subscriber

Tartışma | Share Feedback | Ask a question
"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed