Hayatımızı Ne için Harcıyoruz?

Haberlerden ( Pro100News): “70 yıl yaşadığını varsaydığımız bir kişi, günde 8 saatten ömrünün 22 yılını uykuda geçirmiş olur. Hayatımızın %15’ini iş yerinde çalışarak geçiririz. Bu da 12 yıl eder. Şehirde yaşayan bir kişi hayatının 5 ile 8 arasında yılını yollarda geçirir. Her gün yemek pişirmek 7 yılınızı alır; bekarlar için 2 yılda daha az.”

“4 yılımızı pişirdiğimiz yemeği yiyerek geçiririz. Bir evhanımı hayatının 9 yılını evişleri yaparak harcar, çalışan bayan 4 yılını ev işlerine harcar. 4 yılımız da televizyon seyrederek geçer, 2 yılımız telefonda konuşarak, 4 yılımız alışveriş yaparak geçer, v.b.  Hayat kısa ve onu aptalca şeyler ile harcamamalıyız!”

Yorumum: Asıl olan fiziksel olarak ne gerçekleştirdiğimiz değil, düşüncelerimizde neleri tuttuğumuzdur. Tüm bu bahsedilen işleri yapmak gerekli ve mümkün olabilir fakat asıl soru: “Sana verilmiş olunan bu 70 yıllık yaşamı ne için yaşıyorsun?”

Eğer, kendini hayatın anlamına ulaşmaya, insan gelişiminin bir sonraki basamağına çıkmaya, üst dünyalara çıkmaya adamışsan, dışsal olarak diğerleri gibi aynı işleri yapıyor olsan da o zaman hayatını boşuna yaşamış olmazsın.

Asıl olan yapmakta olduğunuz her işte, en sıradan işlerinizde bile içinizde tuttuğunuz NİYET’tir.

7 Mart 2014’de yayımlandı.

Tartışma | Share Feedback | Ask a question
"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed