Çok Önemli Bir Soru

Soru: Herşey zaten Yaradan tarafından, başlangıçta belirlenmiş olduğuna göre, formların eşitliği koşulunu O’nunla edinmemiz nasıl mümkün olabilir?

Cevap: Şüphesiz, herşeyin Yaradan tarafından önceden resmedilmiştir! Ancak bu koşula nasıl ulaşacağınız resmedilmemiştir. Bu gönüllü olarak mı gerçekleşecektir yoksa darbeler yiyerek mi gerçekleşecektir? Ve bu gerçekten çok önemlidir.

Bazen şöyle düşündüğümüz olur: “Bu neyi farkettirecek ki? Belki zaten er ya da geç darbeler yiyeceğim ve ben de “düzeltmelerin tamamlanma”sında bulunarak, herşey tastamam olacak. HAYIR.

Darbeler ile gelişmek tıpkı söz dinlemeyen çocuk gibidir, bu Yaradan’a memnuniyet getirmez. Bu fırsatı tepmiş olursunuz. Bu şekilde düşünerek şunu demiş olursunuz, “Benim için fark etmez, ben artık yoruldum”, aslında bununla birlikte şunu da demiş olursunuz, “Sana mutluluğu ihsan etmek istemiyorum.” Bu soruyu doğru bir şekle döndürün, bunu Yaradan’a döndürün. Bu takdirde kendinizi doğru bir şekilde yönlendirmiş olursunuz.

Gerçekte, her seviye başlangıçtan belirlenmiştir, tüm 125 seviye. Ancak bir seviyeden diğer seviyeye nasıl yükseleceğiniz, bu sizin tarafınızdan belirlenir.

Yani kısacası şunun altını çizmek istiyorum: Bir seviyeden diğer bir seviyeye yükselmek isteyen kişiler egoisttirler! Sadece hangi seviyeye yükselmeleri gerektiği hakkında düşünürler. Oysa, Yaradan’a mutluluk vermek isteyen kişiler şunu söylerler: “Bir sonraki seviyeye yükselmenin kendisi benim için önemli değil. Benim için önemli olan, bu seviyeler arasında benim nasıl bir davranış sergilediğim ki, Yaradan’a mutluluk verebileyim. Benim seviyelere ihtiyacım yok, onları sizler alın. Ben O’na mutluluk vermek istiyorum ve başka hiçbirşey istemiyorum.”

Ve bu, “tamamen ihsan etmek” olarak adlandırılır, kişi bunun hakkında düşünmediği ve geri bir ödeme istemediği zaman. O zaman burada şu soru çok önemlidir: Şu anda yapmakta olduğundan zevk mi almak istiyorsun, yoksa Yaradan’a memnunluk vermek mi istiyorsun?
11 Mart’ta yayımlandı.

Tartışma | Share Feedback | Ask a question
"Kabala ve Hayatın Anlamı" Yorumlar RSS Feed

Sonraki yazı: